Zdrowe odchudzanie

Każdy z nas chce wyglądać pięknie, dlatego katujemy się rygorystycznymi dietami i wykonujemy masę ćwiczeń, myśląc, że efekty pojawią się już po kilku dniach. Jest to błędne koło, gdyż wiadomo, że w życiu potrzebny jest umiar i dyscyplina. Odchudzanie powinno być przede wszystkim zdrowe i nie szkodzić nam. Musimy odczuwać przyjemność z tego, co robimy, w przeciwnym razie nie osiągniemy upragnionego celu.

Z problemem otyłości mierzą się nie tylko kobiety, ale również mężczyźni. Coraz więcej osób pragnie prowadzić zdrowy tryb życia. Jest to jak najbardziej na plus. Jednak wiele z nich dąży uparcie do celu, zapominając, o tym, że najważniejszy jest zdrowy rozsądek. Odchudzanie wcale nie musi być zbiorem zakazów i katorgą. Możemy sprawić, że będzie to naszą pasją, a ruszanie się stanie się rutyną.

Jak stracić na wadze, wyglądać pięknie i żyć bez wyrzeczeń?

1. Przede wszystkim, ogranicz spożywanie tłuszczów. Niezdrowe przekąski zastąp owocami, które nie tylko mogą cię nasycić, ale również są źródłem wielu witamin. Nie chodzi tu o to, aby odmawiać sobie drobnych „grzeszków”, ale by zachować umiar. Nie rezygnuj, więc całkowicie ze słodyczy, lecz staraj się ograniczać ich spożywanie. Gdy dopada cię ochota na coś niezdrowego, przemyśl, czy to na pewno jest ci niezbędne. Zmniejszenie spożywanych tłuszczów i węglowodanów na pewno wyjdzie ci na dobre, a efekty zauważysz już niedługo.

2. Jedz śniadanie. Mówi się, że śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Jest to oczywiście prawda. Gdy zjesz rano coś wartościowego, będziesz miał mniejszą ochotę na podjadanie. Poprawi się również twój humor i zamiast narzekać na wczesne poranki, będziesz w pełni sił powitać nowy dzień. Niektórzy ludzie mają trudność z jedzeniem śniadania. Jeżeli jesteś jednym z nich, to po przebudzeniu, wykonaj najpierw najważniejsze czynności, przeczytaj książkę, przygotuj się do pracy. Gdy już będziesz czuł się na siłach, aby zjeść, zrób to.

3. Pij zieloną herbatę. Jest bardzo dobrym wspomagaczem odchudzania. Przyspiesza metabolizm, dzięki czemu kalorie szybciej się spalają. Wprowadź ją do swojego menu, a na pewno szybko zobaczysz, jak zmienia się twoje ciało. Należy również wspomnieć, że zielona herbata wzmacnia kości i obniża poziom cholesterolu!

4. Uprawiaj sport. Lenistwo jest wrogiem odchudzania, dlatego ruszaj się jak najczęściej. Rób to, co naprawdę lubisz i nie zmuszaj się, do znienawidzonych zajęć. Nawet 15 minut spaceru potrafi zdziałać cuda. Staraj się każdego dnia poświęcić chociaż kilka minut na ruch. Sport może okazać się twoją pasją, mimo że się tego nie spodziewałeś.

5. Jedz 5 posiłków dziennie, w odstępach około 3 godzin. Jest to bardzo istotne. Regularne jedzenie zminimalizuje napady głodu i chęć jedzenia niezdrowych smakołyków. Zaplanuj, więc swoje dania tak, aby jeść o określonych porach. Zrobienie dobrego planu, pomoże ci stosować się do swoich zadań.

Jeżeli zmagasz się z otyłością lub chcesz poprawić nie tylko swój wygląd, ale też kondycję i nastrój, stosuj się do tych wskazówek. Systematyczność i silna wola na pewno pozwolą ci szybko zauważyć efekty. Nie zniechęcaj się, jeżeli na początku będzie trudno. Z każdym dniem będzie coraz lepiej!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *